Kızılırmak mahallesi 1446. cadde Alternatif Plaza Kat:7 No :25 Çukurambar - Çankaya/ ANKARA

NEUROFEEDBACK YÖNTEMİ

Neurofeedback beyin aktivitesini ölçme ve eğitme; beyin ve vücut bütünlüğüne yönelik İLAÇSIZ VE KALICI bir yöntemdir. Neurofeedback bir öğrenme stratejisidir. Beynin adaptasyon yeteneğini kullanmasını, daha iyi performans göstermesini sağlar ve beynin etkinliğini arttırır.
Dünya’da yıllardır her yaştan her meslekten insan üzerinde uygulanmış ve başarısı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Beyine soru işareti oluşturacak herhangi bir müdahale söz konusu değildir. Çünkü var olan kapasitenin daha verimli kullanılmasını sağlayan bir yöntemdir. Tüm süreç ve sonuçlar bilimsel olarak kanıtlanmış, yayınlanmış ve çeşitli bilimsel kuruluşlardan onay almıştır. Neurofeedback, beynin elektriksel aktivitesini görselleştirmek ve eğitmek için bio-geri beslemenin belirli bir uygulaması olan elektroensefalografi (EEG)‘dir. EEG insanlarının görselleştirilmesi yoluyla, beyin aktivitelerini, operant koşullamanın ilkelerine göre daha iyi kendi kendine düzenler. Neurofeedback, beyin dalgalarını eğitmek için ilaç kullanılmayan ve cerrahi işlem olmayan bir yöntemdir. Neurofeedback, bazen EEG biofeedback, nöroterapi veya bilişsel iyileştirme olarak adlandırılır, beyin düzenlenmesini düzenler.
Neurofeedback, beynin kapasitesini arttırmaya yönelik bir uygulamadır.Uygulama sırasında en büyük yol gösterici görüntülenen beyin dalgalarınız olacaktır, beyin dalgalarınızdaki değişim gözlenir ve sonrasında nöronlarınız daha odaklı düşünmeyi, daha derinlemesine konsantre olabilmeyi ve bedeninize daha kontrollü uyaranlar göndermeyi öğrenmiş olacaktır.
NEUROFEEDBACK, AMELİYAT VEYA İLAÇ TEDAVİSİ DEĞİLDİR. KİŞİYE HER HANGİ BİR AKIM VERMEZ, AĞRI DEĞİLDİR, GİRİŞİMSEL BİR MÜDAHALE İÇERMEZ.
Neurofeedback seanslarda, çocuğun kafasına (saçlı deriye) yerleştirilen elektrotlar vasıtasıyla bilgisayar cihazına bağlıdır. Elektrotlar, beyinden gelen elektrik paternlerini ölçer, ekrana yansıtır. BEYiNE HERHANGİ BİR ELEKTRİK AKIMI VERMEZ.
Neurofeedback Dikkat Geliştirici program ile elde edilen etki kalıcıdır! Neurofeedback programına katılan çocukta gelişim sağlanan beyin bölgesi, aynen bir kas kitlesi gibi, elde ettiği gelişmeyi kalıcı şekilde yerleştirir. Yüzmeyi öğrenmek, bisiklete binmeyi öğrenmek gibi, Neurofeedback Programına katılan çocukların geliştirilen beyin bölgeleri, daha verimli çalışmayı kalıcı şekilde öğrenmektedir.
Araştırmalar, Neurofeedback’ in tek başına veya diğer davranış terapileri ile kombine edildiğinde, dikkat eksikliği, öğrenme güçlüğü, hafıza ve okul başarısı ile ilgili birçok problemin kontrol altına alınmasında etkili olduğunu gösteriyor.